Biesiada Radiologiczna 2013

Serdecznie zapraszamy

Na Jubileuszową X Biesiadę Radiologiczną, która odbędzie się 15-17 listopada 2013r. w hotelu Muflon w Ustroniu. Temat tegorocznej Biesiady
„Układ mięśniowo – szkieletowy w radiologicznym aspekcie medycyny sportowej”

W piątek 15.XI.2013 odbędzie się certyfikowany kurs Sekcji Diagnostyki w medycenie sportowej.
W sobotę 16.XI.2013 odbędzie się część naukowa od 10:00 do 19:00.
Wieczorem nieobowiązkowa impreza w klimacie „Dyscypliny sportowe i kibice”

formularz2013

Plan Piątkowego Kursu

14:00-15:00 Diagnostyka EKG iUKG – Krzysztof Kincel
15:00-16:00 Diagnostyka laboratoryjna – Elżbieta Rabsztyn
16:00-16:30 przerwa kawowa
16:30-17:30 Metodyka sportu dzieci imłodzieży – Jarosław Cholewa
17:30-18:30 Pierwsza pomoc – Jarosław Kurak

logotypy

I sesja – prowadzący: Marcin Trzepaczyński Jarosław Skupiński

10:00-10.15 Otwarcie obrad – Wojciech Wawrzynek
10:15-10:45 Wystawianie zaświadczeń ozdolności douprawiania sportu przez lekarza radiologa – Wojciech Wawrzynek
10:45-11:00 Niespodziewane rozpoznania wbadaniu TK kręgosłupa lędźwiowego usportowców związane znowym protokołem badania – Urszula Lisek
11:00-11:20 Zakrzepica żył głębokich podudzi – Sabina Kasprowska
11:20-11:35 Mięsień naramienny – zapomniany mięsień barku – Urszula Lisek
11:35-12:05 Tomografia nasportowo – Grzegorz Gryszkiewicz IDEALne obrazowanie wMR – Piotr Seweryński
12:05-12:20 Sport tozdrowie czyli „na chorobę Ci inne środki"?! – Agata Smołka
12:20-12:40 Ciekawe przypadki zżycia profesjonalnego sportowca – Jarosław Maczuch
12:40-13:00 European Diploma in Radiology – Magdalena Serafin
13:00-14:00 obiad

II sesja – prowadzący: Sabina Kasprowska, Aleksandra Koczy-Baron

14:00-14:40 Lokieć tenisisty – przyczyny idiagnostyka – Wojciech Wawrzynek sposoby leczenia – Mariusz Smolik
14:50-15:10 Bark pływaka – Dominik Sieroń
15:15-15:30 Lakotki – Piotr Zagórski
15:35-15:55 Konflikt panewkowo-udowy umłodych sportowców – Jarosław Skupiński
16.00-16:20 Artro MR versus artro TK – Jarosław Skupiński
16:25-16:55 przerwa kawowa

III sesja – prowadzący: Wojciech Wawrzynek, Urszula Lisek

16:55-17:15 Urazy narciarskie – Wojciech Gwóźdź
17:20-17:35 Paluch koślawy – Wojciech Gwóźdź Jarosław Maczuch
17:40-18:00 Czas pracy orazodpowiedzialność lekarzy wświetle orzecznictwa sądów – Magdalena Stryja
18:10-18:30 Odpowiedzi nazadane mailowo pytania – a.kasolik@kancelarie.krakow.pl
18:40-19:00 Remake aberracje seksualne widziane oczami radiologa – dziesięć edycji później – Wojciech Wawrzynek